قالب وبلاگ

ابزار وبلاگ

تم کده

تعداد بازدید : 153 بازدید

یکی از امکاناتی که سایت های وبلاگ نویسی در اختیار کاربران خود قرار می دهند تبدیل وبلاگ به سایت است حال ما در این مطلب شما را با این کار آشنا میکنیم در این توضیحات فرض بر این است که از سایت بلاگفا وبلاگ خود را ساخته ایم.

یکی از امکانات بلاگفا امکان اتصال دامنه (نام یا آدرس سایت) به وبلاگ است. با استفاده از این امکان محتوای وبلاگ علاوه بر آنکه از آدرسی مشابه yourname.blogfa.com در دسترس است میتواند در یک آدرس مستقل مانند yourname.com یا yourname.ir یا حتی در زیر دامنه شخصی شما مثل blog.yourname.com نیز در دسترس باشد.


استفاده از این امکان رایگان بوده و تنها کافیست نام و آدرس دامنه شخصی خود در بخش مدیریت وبلاگ وارد کنید و البته DNS مرتبط با دامنه خود را نیز تنظیم کنید.
البته لازم به توضیح است که تبدیل آدرس وبلاگ از yourname.blogfa.com به آدرسی مشابه yourname.com نیازمند آن است که شما قبلاً این دامنه را ثبت کرده باشید. برای ثبت دامنه میتوانید با شرکتهای مختلف میزبانی وب و ثبت دامنه تماس بگیرد. هزینه ثبت دامنه در طول یکسال معمولا کمتر از بیست هزار تومان است.

همچنین میتوانید جهت ثبت دامنه با پسوندهای مختلف از خدمات شرکت روند تازه OURIRAN و برای ثبت دامنه های با پسوند IR. از خدمت سایتiranic.com استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

پس از ثبت دامنه می توانید در بخش مدیریت وبلاگ در منوی امکانات گزینه « دیگر امکانات … » را انتخاب کنید و سپس در صفحه بعد گزینه « اتصال دامنه به وبلاگ » را انتخاب کنید. در فرم ظاهر شده نام دامنه (همان آدرس سایت) خود را نوشته و سپس نام و مشخصات مالک دامنه را وارد کنید. از مشخصات مالک دامنه در مواردی خاص که نیاز به تماس با مالک دامنه است استفاده خواهد شد. لازم به ذکر است که در صورتی که دامنه متعلق به شما نیست یا مالک دامنه رضایتی به اتصال دامنه به وبلاگ شما ندارد خودداری کنید چرا که در صورت دریافت گزارش تخلف وبلاگ شما مسدود یا حذف خواهد شد.

اتصال دامنه به وبلاگ نیازمند آن است که تنظیمات DNS دامنه نیز تغییر کند. معمولا اینکار توسط شرکت یا مسئول فنی ثبت کننده دامنه شما صورت می گیرد . تنظیمات DNS جهت اتصال دامنه به شرح زیر است.

NS20.OURIRAN.NET
NS21.OURIRAN.NET

در نهایت لازم به ذکر است که تغییر کامل DNS در شرکتهای سرویس دهنده اینترنت و نمایش وبلاگ پس از ورود آدرس دامنه ممکن است دو تا سه روز به طول بیانجامد. در صورتی که پس از این مدت با ورود آدرس دامنه، وبلاگ شما نمایش داده نشد لطفاً مشکل را از طریق ایمیل به تیم فنی بلاگفا اطلاع دهید.قالب های تصادفی
قالب وبلاگ موبایل
تعداد بازدید : 735 بازدید
 
قالب وبلاگ دانلود
تعداد بازدید : 1,304 بازدید
 
قالب وبلاگ رمانتیک
تعداد بازدید : 1,771 بازدید
 
قالب وبلاگ اطلاعات
تعداد بازدید : 3,367 بازدید
 
قالب وبلاگ مشکی
تعداد بازدید : 1,293 بازدید
 
قرار دادن لینک دانلود
تعداد بازدید : 33 بازدید
 
قالب وبلاگ موسیقی
تعداد بازدید : 751 بازدید
 
قالب وبلاگ یک ستونه
تعداد بازدید : 1,575 بازدید
 
نظرات

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر