قالب وبلاگ

ابزار وبلاگ

تم کده

تعداد بازدید : 307 بازدید

چکونه بهترین تشک را برای خرید انتخاب کنیم؟

چکونه بهترین تشک را برای خرید انتخاب کنیم؟شاید به هنگام خرید تشک این سوال برای خیلی از شما  پیش بیاید. در این پست قصد داریم با بررسی های دقیق از همه جنبه ها پاسخ مناسبی برای این سوال بیاوریم. امیدواریم این مقاله برای شما نیز مفید باشد. با ما همراه باشید.

لحاف - روتختی - ملحفه - بالش

ما در طول شب 40 مرتبه تکان می‌خوریم و در طول 10 سال، 150 هزار مرتبه روی بالش و تشکمان جابه‌جا می‌شویم. این حرکات فیزیکـی باعث سایش و فرسودگی تشکمان می‌شوند. پـس از 10 سال، 25 درصد از کیفیت برترین نوع تشک‌ها و عالی‌ترین مارک‌ها کم می‌شود و این میزان در مـورد تشک‌های با کیفیت پایین‌تر 75 تا 100 درصد می باشد. آمار نشان داده درصد بیشتری از کسانی که تشک می‌خرند، از خرید خود ناراضی‌اند.
وقتی تشک شما نامرغوب باشد به دنبال خود ناراحتی‌های کمر، ستون فقرات و ناراحتی‌های خواب را به همراه می‌آورد. بـعد بهتر هست برای تندرست خود اندکـی هزینه نمایید .

 

زمان مناسب جهت تعویض تشک

• چنان چه روی تشکتان فرورفتگی یا برجستگی می‌بینید، نشانه سایش مواد درون تشک می باشد.
• کف دو دستتان را روی تشک بگذارید و فشار دهید. آیا کف دستتان فرو می‌رود؟ در یک تشک سالم،‌ مواد داخلی در مساوی فشار دست شما مقاوم‌اند و فرو نمی‌روند.
• روی تشک دراز بکشید. آیا این احساس را دارید که درون تشک فرو می‌روید؟دقت کنید یک تشک فرسوده می‌تواند به ماهیچه‌های کمر و ستون فقرات شما آسیب‌های جبران‌ناپذیری بزند.
• کنار تخت بنشینید. آیا وقتی بلند می‌شوید، ‌تشک حالت اولیه خود را پیدا می‌کند یا فرو رفته می‌شود؟ هرگونه علامت سایش به مفهوم نامناسب بودن تشک شماست و برای ممانعـت از ایجاد ناراحتی‌های جسمانی ضـروری هست هرچه زودتر آن را عوض نمایید .

چطور تشک خوبی گزینش کنیم؟

کیفیت خواب شما به کیفیت تشک و بالش شما وابسته می باشد. تشک خوب تشکی هست که باعث آرام شدن بدن شما و شل شدن عضلات‌تان گـردد و در عین حال، ستون فقرات شما روی آن احساس آسانـی کند. عقاید و ایده‌های مختـلفی دربـاره یک تشک خوب وجود دارد. این مرتبه قصد داریم درست و غلط بودن این عقاید را با هم بازبینی کنیم:

1) آیا تشک سفت مناسـب تر از تشک نرم است؟
بله. تشک سفت مناسـب تر می باشد. به شما کمک می‌کند خواب بهتری داشته باشید و در عین حال دچار کمردرد نشوید ولی مد نظر داشته باشید هیچوقت تشک بسیار سفت نخرید به‌خصوص چنان چه عادت دارید به پهلو بخوابید.

2) چنان چه به لاتکس حساسیت دارید، آیا هیچ‌وقت نمی‌توانید تشکی از این جنس بخرید؟
اصلا لاتکس در درون تشک به کار رفته و رابطه مستقیم با پوست شما ندارد. روی هیچ تشکی نوشته نشده هست ابتدا یک شب روی آن بخوابید. چنان چه اثری از آلرژی به لاتکس مشاهده کردید تشک خود را عوض نمایید ! با این حال چنان چه گمان می‌نمایید شانس دارد دچار آلرژی شود، مناسـب تر هست تشکی از جنس لاتکس نخرید.

3) آیا هر 10 سـال یک مرتبه باید تشک و کفی تخت را عوض کرد؟
بله مناسـب تر هست که هر دو را با هم عوض نمایید . کفی که 10 سـال عمر داشته باشد مطمئنا استحکام خود را از دست داده می باشد.

4) آیا زمان خرید می بایست تشک را امتحان کرد؟
بله. قطعا باید روی تشک خوابید. چنان چه که حس می‌نمایید گردنتان درون تشک فرو می‌رود، تشک سفت‌تری را گزینش نمایید . سر و گردن روی تشک می بایست وقتی به پهلو می‌خوابید، کاملا صاف بماند.

5) آیا برای تخت دو نفره می‌توان از دو تشک یک نفره بهره گیری کرد؟
خیر. تشکی که گزینش می‌نمایید می بایست با وزن و قد شما هماهنگی داشته باشد. (20 سانتی‌متر بلندتر از قد) برای تخت‌های دو نفره فقط چنان چه باید دو تشک گرفت که وزن اشخـاص تفاوت فاحشی با هم داشته باشد. برعکس توصیه می‌شود همیشه برای تخت‌های دو نفره از کفی‌های یک نفره بهره گیری شود.

چند نکته در زمینه مواظبت کردن از تشک:

• هرچند زمان یک مرتبه تشکتان را سروته و پشت و رو نمایید تا همه فشار روی یک نقطه نباشد و تشک‌تان پیش از موقع فرسوده نشود.
• هیچوقت تشک را تا ننمایید چون ساختار سلولی آن شکسته شده و باعث فرسایش زودزمان آن می‌شود.
• تشک را مستقیم روی مکانی که هوا از پایین آن رد و بدل نمی‌شود، قرار ندهید.
• روی تشکتان قطعا ملافه‌ای پهن نمایید تا از کثیف و لک‌دار شدن آن ممانعـت نماید . ضمناً ملحفه جلوی سایش پارچه روی تشک را می گـیرد و عمر تشک شما زیـادتر خواهد شد.

 

تشکی را بخرید که مناسب شماست

تشک طبی فنری رویال

پیش از اینکه به فروشگاه بروید و مشغول خرید بشوید، ابتدا می بایست آگاه باشید که نیاز شما در وقـت خواب چیست. یک لحظه صبر نمایید و دربـاره شیوه زندگـی خود فکر نمایید ؛ موقعیت بدن خود را بسنحید؛ در چه وضعیتی احساس آسانـی می نمایید ؟ پـس به فضایی که در اختیار دارید فکر نمایید . چنان چه متاهل می باشید قطعا با همسـر تان به خرید تشک بروید. این با ارزش است که تشکی را خریداری نمایید که هم نیازهای شما را برآورده سازد و هم همسـر تان در آن احساس آسانـی و آرامش داشته باشد.

راحتی
دوره آن وقتی که می گفتند تشک قطعا می بایست سفت باشد به سر آمده. تحقیقات گویای این مطلب می باشند که تشک های معمولی نسبت به تشک های سفت توانایی زیادتری در مهار کردن کمردرد دارند. یک تشک خوب تکیه گاه مناسبی برای بدن – از سر تا پا – هست و حالت ستون فقرات را در همـان وضعیت ایستاده نگه می دارد. در حین گزینش زیـادتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن، و کمر بر روی تشک دقت نمایید چون در زمان خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد. چنان چه نتوانید به آسانـی وزنتان را به آن تکیه دهید، پـس از مدتی دچار کمردرد می شوید.

دوام
کیفیت مواد به کار رفته با ارزش می باشد. احتمالا برای خرید ستی که حاوی کیفیت بهتری هست مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید، ولی مطمئن باشید که ارزشش را دارد. با این کار نه فقط مدت وقـت زیادتری خواهید توانست از آن بهره گیری نمایید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد.

فضا
اگر تشک بسیار کوچک باشد، آرامش و آزادی وقـت خواب را از شما می گیرد. یک شخـص سالم در حدود 60-40 مرتبه در طول شب غلت می خورد، پس برای تجربه یک خواب راحت می بایست آزادی حرکتی داشته باشید.

جنس
کدام مناسـب تر است؟ فوم، هوا، آب، لاتکس؟
این 4 ماده در ساختن تشک کاربرد بیشتری دارند و هم اکنون نمونه های فوم فروش خوبی دارند. در رتبه پـس تشک های هوا قرار می گیرند که میزان سفتی آنان را می توان با یک مدیریـت از راه دور که به پمپ هوا متصل هست تنظیم نمود. تشک های آبی نیز طرفداران ویـژه خودشان را دارند و بهره گیری از آنان شما را به یاد شب های فراموش نشدنی پیک نیک می اندازد. آخرین مدل هم نمونه های لاتکس می باشند که فرق آنچنانی با اقسام تشک های فنری ندارند. به هر حال تا وقتی که خودتان شخصاً آنان را امتحان ننمایید ، نخواهید توانست گزینش درستی داشته باشید.

تشک های پشمی: هم اکنون اقسام ضد حریق آنان هم موجود هستنـد و مناسب بهره گیری در 4 فصل می باشند .

نخ های آلی: شبیه پشم سازگار با محیط زیست می باشند با این فرق که بخودی خود توانایی ضد حریق بودن را ندارند و فقط با اضافه کـردن مواد شیمیایی می توان این توانایی را به آنان اضافه کرد. چنان چه نسبت به مواد شیمیایی حساسیت دارید، پیش از خرید این نوع تشک ها می بایست با پزشک خود مشـورت نمایید .

لاتکس طبیعی: هسته مهـم تشک خواهـد توانست هم از فنر هم از فوم های انعطاف پذیر باشد. گزینش بین این دو مورد می بایست بر حسب آسانـی و ترجیح فردی صورت پذیرد؛ ولی چنان چه قصد خرید یک تشک لاتکس با هسته فوم را دارید، مناسـب تر هست از فوم طبیعی بهره گیری نمایید تا مواد پلی اورتان که حاوی ترکیبات نفتی می باشند در آن وجود نداشته باشند.

تشک می بایست سفت باشد یا نرم؟

من این پرسش را با یک ارتوپد در میـان گذاشتم و وی جـواب داد: تشک می بایست به حد ای سفت باشد که ستون مهره ها روی آن در “وضعیت عملکرد” (یعنی همـان مقدار انحنایی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد) قرار بگیرد. چنان چه تشک آنقدر سفت باشد که این انحنا بطور کامل از میـان برود و یا آنقدر نرم باشد که کمر بیشتر از حد انحنا پیدا نماید ، شخـص دچار کمردرد می شـود .

گارانتی

تقریباً هر مشکلی که حاوی گارانتی بشود و بر حسب بهره گیری نادرست استفاده نمایـند ه تهیه نشود. در همـان یک ماه اول خودش را نشان می دهد.

نکاتی پیرامون مراقبت و مواظبت کردن درست از تشک
• اجازه ندهید بچه ها از آن به جای تشک آکروبات بازی بهره گیری نمایـند .
• هر 6 ماه یکبار آنرا این رو و آنرو کرده و سر و ته نمایید.
• هر 3 ماه یکبار هم از عرض و هم از طول ضربه های آرامی را به بخـش های مختلـف آن وارد نمایید .

خب دوستان به پایان این مقاله رسیدیم. پس از بررسی های زیادی که در بالا انجام شد ما به شما تشک رویال را پیشنهاد می دهیم. برای مشاهده تشک روبال اصل کلیک کنیدقالب های تصادفی
قالب وبلاگ دانلود
تعداد بازدید : 104 بازدید
 
قالب وبلاگ تفریحی
تعداد بازدید : 1,505 بازدید
 
ابزار پرده خوش آمدگویی
تعداد بازدید : 48 بازدید
 
قالب زیبای موزیک برای وبلاگ
تعداد بازدید : 2,227 بازدید
 
قالب وبلاگ دانلود نرم افزار
تعداد بازدید : 1,033 بازدید
 
قالب وبلاگ فیلم
تعداد بازدید : 1,806 بازدید
 
آموزش ارسال پست جدید در وبلاگ
تعداد بازدید : 46 بازدید
 
قالب وبلاگ کریسمس
تعداد بازدید : 864 بازدید
 
نظرات

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر