قالب وبلاگ

ابزار وبلاگ

تم کده

تعداد بازدید : 266 بازدید

کنکور سراسری 97

کنکور سراسری 97

کنکور سراسری 97

داوطلبان ثبت نام کنکور 97 می بایست از شرایط شرکت در کنکور همه ی 97 با خبر باشند و بدانند که آیا واجد شرایط شرکت در این آزمون بزرگ می باشند یا خیر . شرایط شرکت در کنکور همه ی 97 به دو قسمت شرایط عمومی شرکت در کنکور همه ی 97 و شرایط اختصاصی شرکت در کنکور همه ی 97 تقسیم می گـردد . اما شرایط شرکت در کنکور تجربی 97 با شرایط شرکت در کنکور ریاضی 97 و سایـر تیـم های آزمایشی یکسان است . شرایط ذکر شده در این مقاله با استناد بر دفترچه ثبت نام کنکور همه ی 96 نوشته شده است و اصولا هرساله دچار تغییرات خیلی ناچیزی می گـردد اما بلافاصله پـس از منتشر شدن دفترچه کنکور همه ی 97 بوسیـله سازمان سنجش ، اطلاعات در این مقاله به روزرسانی می شود  . در این مقاله به بازبینی شرایط عمومی شرکت در کنکور همه ی 97 ، شرایط اختصاصی شرکت در کنکور همه ی 97 و نکات با ارزش برای شرکت در کنکور همه ی 97 می پردازیم .

شرایط عمومی شرکت در کنکور همه ی 97

وضعیت دینی ، تندرست جسمانی و نداشتن سوء سابقه از جمله موضوعات مرتبط به شرایط عمومی شرکت در کنکور همه ی 97 می باشد . داوطلبان ثبت نام تیز در کنکور همه ی 97 می بایست شرایط پایین را داشته باشند :

1. نداشتن اعتیاد داوطلب به هر گونه مواد مخدر و دارا بودن تندرست جسمانی کامل متناسب با رشته تقاضـای ی

2. داوطلب تا کنون اعمال خلاف شئونات اسلامی ، شغلی و تحصیلی انجام نداده باشد .

3. داوطلب هیچ دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد .

4. داوطلب می بایست معتقد به دین اسلام یا یکـی از ادیان تصریح شده در قانون مهم باشد .

5. هر داوطلب بنا بر دین انتخابی خود می بایست واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد .

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور همه ی 97

همـان طور که در پیش گفته شده است شرایط کنکور همه ی 97 به دو بخـش تقسیم می گـردد . در این بخـش شرایط اختصاصی شرکت در کنکور همه ی 97 را که حاوی اسناد ضـروری جهت ثبت نام تیز هوشان در کنکور همه ی 97 ، شرایط تحصیل دوباره ، مـوارد مربوط به نظام وظیفه آقایان ، تعداد دفعات شرکت در کنکور همه ی و تحصیل رایگان در رشته های پزشکی است را بازبینی می کنیم :

1.  داوطلبان شرکت در کنکور 97 باید حاوی مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی ( فق دیپلم ) باشند . اما داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا انتهـا شهریور سـال ثبت نام کنکور همه ی 97 دریـافت کنند نیز می توانند در این کنکور شرکت کنند .

2. داوطلبی که دانشجوی دوره روزانه در یکـی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری باشد ، حق ثبت نام در کنکور سراسری 97 را نخواهد داشت مگر این که با رجوع به محل دانشگاه تحصیلش تا 30 ام بهمن ماه 96 از دانشگاه انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه دهد .

3. کلیه اشخاصـی که از سـال 64 به پـس تا کنون 2 مرتبه با شرکت در کنکور همه ی در سـال های مختلـف در یک رشته محل دوره روزانه قبول کرده شده اند ، توانایی شرکت در کنکور همه ی 97 را نخواهند داشت .

4. چنان چه دانش آموزی با شرکت در کنکور همه ی 96 و قبول کرده شدن در یکـی از دوره های روزانه در دانشگاهی مشغول به تحصیل باشد ، خواهـد توانست تا 30 ام بهمن ماه 96 از تحصیل در دوره روزانه انصراف دهد و در کنکور همه ی 97 با شرط گزینش دانشگاه های غیر روزانه ( شبانه ، غیرانتفاعی ، پیغام نور ، مجازی ، پردیس خودگردان و آزاد ) ثبت نام کنند .

5. چنان چه دانش آموزی با شرکت در کنکور همه ی 96 و قبول کرده شدن در یکـی از دوره های غیر روزانه ( شبانه ، غیرانتفاعی ، پیغام نور ، مجازی ، پردیس خودگردان و آزاد ) در دانشگاهی مشغول به تحصیل باشد ، خواهـد توانست بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل در کنکور همه ی 97 ثبت نام نماید و پـس از قبول شدن در کنکور 97 از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد .

6. دانشجویانی که در یکـی از رشته در مقطع کارشناسی در دوره روزانه به صورت رایگان تحصیل کردند ، حسب رای دیوان عدالت اداری حق ثبت نام در دوره های روزانه دکتری پزشکی را دارا می باشند . شرایط کامل تحصیل دوباره در رشته های پزشکی در مقاله آن توضیح داده شده می باشد.

برای کسب اطلاعات زیـادتر از وضعیت شهریه برای تحصیل دوباره در رشته های پزشکی خواهید توانست مقاله مرتبط به آن را مطالعه فرمائید .

خبر خوش برای فارغ التحصیلان رشته های با طرح اجباری که مایل به شرکت در کنکور تجربی می باشند :

بر حسب تصمیم دریـافت شده در کمیسیون مقوله ماده 2 و3 آئین نام اجرایی قانون خدمت پزشکان وپیراپزشکان درتاریخ 28/10/95 ” ، فارغ التحصیلان رشته های با طرح اجباری وزارت بهداشت در مقاطع کاردانی و کارشناسی ( مثل پرستاری ، علوم آزمایشگاهی و … ) که نیت دارند در کنکور همه ی شرکت کنند ، درصورت قبولی در رشته های دکتری حرفه ای پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی ، می توانند طرح خود را پـس از اتمام تحصیل در رشته های مذکور به انتهـا برسانند .

نکات با ارزش برای شرکت در کنکور همه ی 97

نکاتی که در ادامه بیان می کنیم نکات با ارزش برای شرکت در کنکور همه ی 97 هستنـد که ضـروری است هر دانش آموز با ظرافت آن ها را مطالعه نماید .

1. آن دسته از اشخاصـی که مدرک کاردانی در رشته های علوم پزشکی را دارند و نیت ثبت نام در کنکور همه ی 97 را دارند می بایست قطعا تا تاریخ 31 شهریور 97 ( برای داخل ی مهر ) و 30 بهمن 97 ( برای داخل ی بهمن ) طرح قوت انسان ی خود را به اتمام برسانند .

2. تمام دانشجویانی که قصد ثبت نام در کنکور 97 را دارند و نیت انصراف از تحصیل در دانشگاه فعلیشان را دارند می بایست ساختـار شماره 3 انصراف را تکاستفاده کنند . پر کردن این ساختـار به منزله تسویه تحصیل رایگان و وام های صندوق رفاه حساب می گـردد . ضـروری نیست این ساختـار قطعا تا پیش از اسفند ماه 96 تکمیل شوند ، آن چیزی که با ارزش به شمار می آید این است که تاریخ انصراف قطعی دانشجو پیش از یکم اسفند ماه 96 باشد . بـعد می توان تسویه حساب برای تحصیل رایگان را به پـس از اطمینان پیدا کردن از قبولی در کنکور 97 موکول نمـود . دانشجویانی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل می باشند و انصراف می دهند و مجددا در یک دوره روزانه از طریق کنکور همه ی 97 قبول کرده می شوند از پرداخت هزینه انصراف ( هزینه تحصیل رایگان ) معافند . دانشجویانی که نیت انصراف دارند می توانند با مطالعه مقاله شرایط انصراف از دانشگاه روزانه از همه شرایط ضـروری برای انصراف آگاهی یابند .

3. آقایانی که نیت شرکت در کنکور همه ی 97 را دارند می بایست از شرایط معافیت تحصیلی با خبر باشند سپس نسبت به ثبت نام در کنکور 97 اقدام کنند .

4. چنان چه دانشجوی آقایی نیت انصراف از دانشگاه در حال تحصیل خود را داشته باشد و قبلا سابقه انصراف از دانشگاه نداشته باشد ( برای مرتبه اول باشد که نیت انصراف دارد ) ، می تواند تا یک سـال از معافیت تحصیلی انصراف بهره گیری نماید . اما ضـروری است که آقایان از معافیت تحصیلی انصراف از دانشگاه آگاهی های ضـروری را کسب کنند .

5. هر سـال با دانشجویانی مواجه می شویم که در رشته های غیر چزشکی در مقاطع مختلـف فارغ التحصیل شده اند و نیت شرکت در کنکور همه ی 97 را دارند . شرایط ثبت نام برای این داوطلبان فرق انـدکی با سایـر داوطلبان کنکور 97 دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله شرایط تحصیل دوباره در رشته های پزشکی به این دسته از داوطلبان توصیه می گـردد .

چنان چه که با مطالعه مقاله بالا هنوز دچار ابهامی در رابطه با همه شرایط شرکت در کنکرو همه ی 97 را دارید ، خواهید توانست با بهره گیری از مشاوره تحصیلی تلفنی که بوسیـله مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا صورت می پذیرد ، ابهامات خود را برطرف سازید .

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 به این شکل است که درخواست کنندگان می بایست پـس از رجوع به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org ، ثبت نام خود را به شیوه اینترنتی انجام دهند . در واقع داوطلبان پـس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 و اخذ سریال اعتباری وارد قسمـت کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش شده و با کلیک کردن روی گزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 ، مرحلـه ها ثبت نام خود را شـروع می کنند . هر داوطلب ، بر حسب علاقه حداکثر خواهـد توانست در دو کد رشته امتحانی ( مهـم و شناور ) ثبت نام و در آزمون مرتبط به آن شرکت نماید . زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد هر رشته امتحانی نیز در اطلاعیه های بعدی سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید . به داوطلبان توصیه می کنیم پیش از هر چیز قطعا دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 97 را که به توضیح بندهای ساختـار ثبت نام پرداخته ، مطالعه کرده و ساختـار پیش نویس را تکمیل نمایند تا با روش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آشنا شوند.

مطلب مرتبط:

تبدیل وبلاگ به سایت

قرار دادن لینک دانلودقالب های تصادفی
قالب وبلاگ دانلود
تعداد بازدید : 1,306 بازدید
 
توصیه هایی برای حفظ و امنیت وبلاگ
تعداد بازدید : 29 بازدید
 
قالب وبلاگ رمانتیک
تعداد بازدید : 1,771 بازدید
 
قالب وبلاگ کودک
تعداد بازدید : 964 بازدید
 
قالب وبلاگ فانتزی
تعداد بازدید : 1,169 بازدید
 
قالب وبلاگ دانلود نرم افزار
تعداد بازدید : 1,012 بازدید
 
قالب فیلم زیبا برای وبلاگ
تعداد بازدید : 3,385 بازدید
 
قالب وبلاگ موزیک
تعداد بازدید : 2,201 بازدید
 
نظرات

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر